Melčice - Lieskové

Novoročný príhovor starostky obce

Novoročný príhovor starostky obce 1

Milí spoluobčania,
prajem vám príjemné sviatočné popoludnie. Stojíme na prahu nového roka a je opäť pre mňa cťou prihovoriť sa vám v tento prvý deň s prianím toho najlepšieho počas nadchádzajúcich dní roku 2020.
Prvý deň nového roka je naším štátnym sviatkom. Pred 27 rokmi vznikla samostatná Slovenská republika. Môžeme byť právom hrdí na náš štát, ktorý vznikol vďaka odvahe meniť veci, vďaka správnym rozhodnutiam v pravých chvíľach a vďaka spoločnému úsiliu, ktorému predchádzal november 1989. Rok 2019 bol výročím odporu proti vojnovému ničeniu ľudských životov, materiálnych hodnôt. Pripomenuli sme si 75. výročie SNP, kedy človek musel brániť slobodu a spravodlivosť so zbraňou po v ruke. Pred 30 rokmi naň nadviazala naša krajina a prihlásila sa k odporu proti totalite a neslobode. Boli to medzníky, kedy Slovensko posunulo ťažisko svojich novodobých dejín bližšie k hodnotám slobody, demokracie a tolerancie.
V tomto roku má naša obec dobrý dôvod na oslavu. V týchto dňoch sa obec dožíva malého jubilea – 45 rokov spojenia obcí Melčice a Zemianske Lieskové do spoločnej obce MelčiceLieskové. V roku 1975 sa začala písať naša novodobá história. Myslime na to a pripomínajme si, že v názve našej obce je spojovník. Spája nás pre dobrú vec, pre vzájomné porozumenie a spolupatričnosť.
Dovoľte mi, aby som poďakovala vám všetkým, ktorí ste sa snažili a pričinili o to, aby bol život v našej obci krajší a samozrejme lepší. Som rada, že sa nám podarilo obnoviť vydávanie obecných novín, v ktorých sa môžete dozvedieť čo pripravujeme, alebo sme už uskutočnili. A verím, že tak bude aj v roku nasledujúcom.
Pár hodín prežívame prvé chvíle nového roka. Roka 2020. Každý z nás je plný očakávaní. Kladieme si otázky, aký bude. Na začiatku roka si navzájom prajeme zdravie, šťastie, úspechy, pretože je potrebné, aby sme na našej ceste mohli kráčať slobodne.
V nastávajúcom roku máme veľa plánov a výziev väčších či menších. Chceli by sme vybudovať chodník od Zdravotného strediska po nové bytovky, parkovisko pri obecnom úrade či opraviť plot pri stavebninách. Veríme, že sa nám nielen tieto materiálne záležitosti podarí naplniť k spokojnosti Vás všetkých, ale že sa budeme môcť stretávať aj pri mnohých kultúrnych či športových podujatiach. Robme všetci spoločne všetko preto, aby naša obec bola miestom, kde chceme žiť plnohodnotný a spokojný život. Nech je miestom, kde sa s hrdosťou a radosťou budú vracať naše deti, rodáci, miestom, ktoré potrebuje každý z nás a s láskou ho nazýva „domov“. Želám vám, aby bol tento nový rok naplnený potešením z každodenných radostí, úspechov.
Želám nám všetkým veľa správnych a múdrych rozhodnutí. Nenechajme sa odradiť tým, ak sa veci nemenia tak rýchlo, ako sme si želali. Vďaka vám, ktorým záleží na prosperovaní našej obce. Pri tomto úsilí je dôležité, aby sme našli vzájomné pochopenie a spolupatričnosť. Aby nás napriek názorovým rozdielom spájala nádej v dobro pre spoločnú vec.
Želám Vám v mene svojom ako aj v mene poslancov obecného zastupiteľstva a zamestnancov obecného úradu, aby ste stretávali len milých a usmievavých ľudí, aby ste pocítili lásku svojho okolia a necítili sa nikdy osamelými a opustenými. Prijmite aj želania pevného zdravia, vzájomného pokoja a harmónie, nech vám prinášajú radosť vaši blízki a nech sa čo najdlhšie môžete tešiť z ich prítomnosti.
Rozdávajme aj v roku 2020 okolo seba dobrú náladu, usilujme sa prekonať zlo dobrom, navzájom sa znášajme, dokážme prijímať zdravú kritiku, ceňme si to, čo má pre nás naozajstnú hodnotu.
Na záver mi dovoľte parafrázovať slová z filmu, ktorý určite všetci poznáme. Sú to slová sváka Ragana.
„Viete, ľudia by si naozaj nemali závidieť, ale dopriať jeden druhému. Nehľadieť na to, že jeden má z tohto viac, možnože mu z iného chýba zdravie, šťastie, alebo čo ja viem čo. Aj to najťažšie bremeno sa dá zniesť s troškou špásu. Nemyslíte?“
Želám vám a vašim blízkym šťastný a požehnaný rok, želám vám dni plné nádeje a radosti.“

Prílohy

Novoročný príhovor starostky obce.pdf