Obec Melčice - Lieskove
ObecMelčice - Lieskové

Obec Melčice-Lieskové sa pripája k celoslovenskej iniciatíve "Mestám a obciam zhasína nádej"

ZMOS

Vážení občania,
obec Melčice-Lieskové sa pripája k celoslovenskej iniciatíve "Mestám a obciam zhasína nádej" podľa ktorej dňa 30.01.2023 v čase od 19:00 hod do 19:30 hod. zhasneme verejné osvetlenie.
Ďakujeme Vám za podporu a pochopenie.

Vážení občania,
v pondelok 30. januára 2023, v čase od 19:00 hod. do 19:30 hod. demonštratívne zhasneme časť verejného osvetlenia v našej obci, pretože situácia s neriešením cien energií pre samosprávy má veľmi vážne dopady na plnenie mnohých základných úloh a povinností našej samosprávy, čo sa žiaľ výrazne dotkne bežného života každého z nás.

Je dôležité si uvedomiť v tejto krízovej situácii, že nie mestá a obce sú autormi problémov, ale práve naopak.  Sme obeťou ďalších nesprávnych a zlých vládnych rozhodnutí. To, čo v tomto období najviac potrebujeme je rýchla a efektívna pomoc od vlády.

Prečo štrajkujeme?

Chceme tak vyjadriť nespokojnosť s tým, že vláda nerieši naše otázky. Zástupcovia miest sa na tom v utorok dohodli na online rokovaní Komory miest Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS). Ide o reakciu na mimoriadne vážnu situáciu v samospráve, ktorá súvisí s energetikou, ekonomikou, ale aj ďalšími negatívnymi dopadmi vládnych rozhodnutí. Protestnú iniciatívu vnímame ako nevyhnutnosť a očakávame, že ju bude zo strany vlády sprevádzať pochopenie a pomoc.

Dátum vloženia: 30. 1. 2023 10:09
Dátum poslednej aktualizácie: 30. 1. 2023 10:28
Autor: MH

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.

MELČICE-LIESKOVÉ informačné tabule

skúšobná verzia